Miejsca, które warto odwiedzić zimą w Holandii

W zimę Holandia zamienia się w tętniącą życiem świąteczną arenę pokrytą śniegiem. Oto miejsca do odwiedzenia i rzeczy do zrobienia w Holandii w zimie 2021-22.

Planujesz ferie zimowe w Holandii? Mimo, że kraj ten wydaje się być całkiem nowoczesną destynacją, to kryje w sobie wiele ukrytych plaż w Holandii, starożytnych zabytków i godnych pochwały neogotyckich zamków. Oto niektóre z najbardziej popularnych miejsc, które musisz odwiedzić podczas swojej zimowej podróży:

Marken

Marken jest piękną wyspą, która odgrywa ważną rolę w historii Holandii. Ten spektakularny półwysep został oddzielony od holenderskiego lądu w 1957 roku przez morze IJmer. Nawet po odłączeniu od lądu, wyspa zachowała swój rustykalny urok i jest jednym z najbardziej wyjątkowych i atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia w Holandii.

Bourtange
Bourtange to wioska, która wcześniej była twierdzą w kształcie gwiazdy w zachodniej części Holandii. Została ona zbudowana przez holenderskie wojsko w XVI wieku w celu kontrolowania szlaków handlowych, które przepływają pomiędzy Groningen i Niemcami. Ta wspaniała przestrzeń inżynierska jest otwarta do publicznego oglądania i jest obowiązkowym miejscem dla każdego podróżnika.

Kasteel De Haar
Jest to wyszukany i uroczy zamek w Utrechcie w Holandii. Ten wspaniały budynek architektoniczny został zaprojektowany przez Pierre’a Cuypersa, który został mianowany przez arystokratyczną holenderską rodzinę w 1892 roku. Ten wykwintny zamek charakteryzuje się klasycznym holenderskim wzornictwem z inspiracją zaczerpniętą z gotyku północnej Europy i jest jednym z najlepszych zamków w Holandii.

Amsterdam
Historyczne miasto z ponad 1000 monumentalnych budynków, które mają po kilkaset lat, Amsterdam jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Holandii zimą. Znany ze swoich muzeów, mostów i spokojnych kanałów, jest również trafnym wyborem dla tych, którzy chcą odwiedzić Holandię w styczniu. Jeśli więc jeszcze nie zaplanowałeś swojej noworocznej podróży i zastanawiasz się, gdzie pojechać do Holandii zimą, to Amsterdam jest miejscem dla Ciebie. Ciesz się najlepszą zimą w Holandii i pozwól, aby to miasto zaskoczyło Cię najlepszymi parkami narodowymi w Holandii, kościołami, restauracjami i rejsami po licznych kanałach Amsterdamu.

Rzeczy do zrobienia w Holandii w zimie
W okresie zimowym atrakcje oferowane przez otoczenie tego wspaniałego kraju z pewnością przyciągną podróżników z każdego zakątka świata:

Deventer
Festiwal Dickensa
Region Deventer w prowincji Overijssel jest gospodarzem jednego z najlepszych festiwali w Holandii, zwanego corocznym Festiwalem Dickena, który upamiętnia znanego autora Charlesa Dickensa. Wydarzenie to odbywa się w historycznym miejscu Bergkwartier. Kilka postaci z jego książek ożywa podczas tego wydarzenia przypominając każdej osobie tutaj zgromadzonej o jej pięknym dzieciństwie.
Maastricht
Podczas zimowego miesiąca grudnia, ta piękna wioska przekształca się w tętniące życiem miejsce zakupów. Stragany na tutejszych ulicach handlowych dają poczucie robienia zakupów na rynkach, które istniały wieki temu. Jest to wyjątkowy sposób na złożenie hołdu historycznym jarmarkom bożonarodzeniowym z przeszłości. Ta pokryta śniegiem wioska wygląda wspaniale z całym kolorowym oświetleniem świątecznym.

Amsterdam – jazda na łyżwach
W północny regionie Holandii, woda w kanałach i jeziorach zamarza w sezonie zimowym. Oferują one doskonałą okazję dla entuzjastów jazdy na łyżwach. Można być świadkiem jak wielu mieszkańców cieszy się tym wyjątkowym doświadczeniem podczas zimy i odwiedzić jedne z najlepszych kościołów w Holandii. Nawet jeśli w innych miesiącach dostępne są sztuczne lodowiska, doświadczenie jazdy na łyżwach na prawdziwym lodzie jest nie do pobicia.

Groningen: Winterwelvaart
Od autentycznego grzanego wina Gluwein po piękne rękodzieło, spróbuj swoich sił na straganach ustawionych na brzegach kanałów Groningen podczas zimy w Holandii.

zima w holandii

 

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!