Plaże w Holandii

Holandia to stosunkowo mały kraj jednak plaż jest tu dość sporo. W poniższym zestawieniu ograniczymy się kilku z nich:
Scheveningen – jest to najbardziej znana z niderlandzkich plaży. Scheveningen to dość spora dzielnica Hagi, dla dużej większości Holendrów nazwa ta kojarzy się z nadmorską częścią dzielnicy. Plaża w jest długa oraz szeroka, z pięknym bulwarem pełnym restauracji i sklepów.

Zandvoort aan Zee – to druga najpopularniejsza plaża w Holandii. To jedno z ulubionych letnich miejsc mieszkańców Amsterdamu. Pomiędzy stolicą a Zandvoort istnieje połączenie kolejowe i w pół godziny jesteśmy na dworcu w Zandovoort skąd jest już naprawdę blisko do drugiej najpopularniejszej plaży w Holandii.
Latem wypełniona turystami jest nie tylko plaża, ale również centrum miasta, pełne restauracji, sklepików, budek ze smażonymi rybami oraz pubów.
Niedaleko od morza znajduje się również wielkie kasyno.

Vlissingen – plaż we Vlissingen nie brakuje. Położona w Zelandii miejscowość słynie z fantastycznej atmosfery nadmorskiego miasteczka, żyjącego z i dla morza. Plaża, bulwar, muzeum morskie, wielkie kino Cinema City oraz ogród zoologiczny z ( Reptielenzoo Iguana ) – we Vlissingen atrakcji co nie miara 😉

Cały artykuł na portalu Moja Holandia

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!