Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych do centrum Łodzi

Władze miasta Łódź podjęły decyzje o zakazie wjazdu samochodów powyżej 12 ton do centrum miasta.

Samochody ciężarowe będą miały możliwość jeździć po małych obwodnicach miasta, jednakże nie będą mogły wjeżdżać do ścisłego centrum. Zakaz wjazdu dotyczy pojazdów powyżej 12 ton, także właściciele autokarów nie muszą się martwić zakazem. Znaki informacyjne pojawiły się w 15 obszarach miasta. Miasto Łódź nie dostało jednakże pozwolenia na umieszczenie tych znaków na drogach krajowych oraz autostradach.

„Zakaz musi ograniczyć ruch samochodów ciężarowych w ścisłym centrum miasta Łódź, Będzie jednak pozwalał kierującym te pojazdy na docelowe wjazdy, ale wykluczy natomiast typowy ruch tranzytowy przez miasto. Oznakowanie wyprowadza wszystkie tiry poza miasto w najbliższym miejscu, gdzie tylko będzie to możliwe” – odpowiedział na pytania dziennikarzy Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Samochody ciężarowe, który zjadą z autostrady A1 przy węźle Łódź-Wschód będą musiały zawrócić na rondzie Józefiaka lub ewentualnie przejechać ulicą Józefiaka, Tomaszowską do ulicy Rzgowskiej a następnie wyjechać tą ulicą z Łodzi na południe miasta – stwierdził Michał Gogolewski z ZDiT w Łodzi – Natomiast gdy kierowcy tirów wjadą do Łodzi ul. Strykowską mogą dojechać do ulicy Wojska Polskiego, po czym kierowani są w lewą stronę w kierunku wyjazdu z Łodzi”.

Co w przypadku samochodów ciężarowych, które wjeżdzają do Łodzi od strony miasta Aleksandrów?:

„Jest możliwość przejazdu ulicą Aleksandrowską aż do aleji Włókniarzy. Następnie samochody ciężarowe są kierowane na rondzie Biłyka do ulicy Sikorskiego a następnie ulicą Inflancką aby wyjechać w kierunku Brzezin ul. Wojska Polskiego oraz Brzezińską. Ruch samochodów ciężarowych przez ulicę Teofilów odbywa się wyłacznie w jednym kierunku” – dodał Michał Gogolewski.

Znak drogowy o zakazie jazdy przez centrum Łodzi pojawił się na rozwidleniu ulicy Rzgowskiej oraz Trasy Górnej. Kierowcy tirów są kierowani w stronę ulicy Pabianickiej i muszą jechać przez miasto. Więcej informacji o transporcie z Łodzi na stonie Radkar-Travel: busy do holandii Łodź.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!