Koronawirus w Holandii – co warto wiedzieć przed przyjadem w Listopadzie 2021?

Rząd przywraca niektóre z wcześniejszych środków zapobiegawczych dotyczących koronawirusów oraz wprowadza nowe, starając się ograniczyć gwałtowny wzrost liczby nowych przypadków koronawirusów. Oto, co musisz wiedzieć:

Praca w domu

Rząd zdecydowanie zaleca, aby ludzie pracowali przynajmniej przez połowę tygodnia w domu, a nie w biurze. Zachęca się również do podróżowania poza godzinami szczytu.

Maski

Od 6 listopada maski będą ponownie obowiązkowe we wszystkich budynkach publicznych, w których nie są wymagane przepustki na koronawirusa. Dotyczy to między innymi: Supermarkety i sklepy Biblioteki Na lotniskach i dworcach kolejowych Na uczelniach i uniwersytetach podczas przemieszczania się między miejscami Osoby wykonujące zawody kontaktowe, takie jak fryzjerzy, będą ponownie musiały nosić maski, ale nie osoby świadczące usługi seksualne. Osoby, które nie założą maski, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 95 euro. Maski pozostają obowiązkowe w taksówkach i w transporcie publicznym.

Przepustka na koronawirusa

Używanie kodu QR, który pokazuje, czy dana osoba jest w pełni zaszczepiona, niedawno wyzdrowiała po koronawirusie lub czy w ciągu 24 godzin miała negatywny wynik testu, ma zostać przedłużone od 6 listopada do czasu objęcia jej ochroną: Wszystkie kawiarnie i restauracje, w tym tarasy na świeżym powietrzu Kasyna Muzea i inne miejsca, przez które „ludzie się przemieszczają” Kryte miejsca amatorskich imprez sportowych dla osób powyżej 18 roku życia, ale nie na świeżym powietrzu Szkoły sportowe, baseny i kluby fitness, w tym stołówki Lekcje muzyki i malarstwa, chóry i próby teatralne Korzystanie z przepustki było już obowiązkowe w teatrach, salach koncertowych i kinach.

Badania pozostają bezpłatne.

Szczepionki przypominające Osobom powyżej 80 roku życia od grudnia będzie oferowana szczepionka przypominająca. Mieszkańcy domów opieki również otrzymają dodatkową szczepionkę w przyszłym miesiącu. Od stycznia każdy w wieku od 60 do 80 lat będzie mógł poddać się szczepieniu przypominającemu, a po potrójnym zaszczepieniu każdy inny chętny będzie mógł się zgłosić. Przyszłe środki Gabinet przygotowuje również przepisy, które mogą być potrzebne w przyszłości, jeśli wskaźnik zakażeń nie spadnie. Obejmują one przyznanie pracodawcom prawa do zwracania się do swoich pracowników o badanie na obecność koronawirusa oraz rozszerzenie stosowania przepustki koronawirusowej na inne miejsca, w których spotykają się ludzie, takie jak sklepy z artykułami nie pierwszej potrzeby, ogrody zoologiczne i parki rozrywki. Środki te mogą być również wdrożone w określonych obszarach, gdzie wskaźnik szczepień jest niski, a wskaźnik przyjęć do szpitala wysoki. Sytuacja zostanie ponownie przeanalizowana w przyszłym tygodniu, a 12 listopada odbędzie się kolejna konferencja prasowa.

 

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!