NAJLEPSZE JARMARKI BOŻONARODZENIOWE W HOLANDII

Ze względu na środki podjęte w odpowiedzi na koronawirusa prosimy o sprawdzenie oficjalnej strony tego wydarzenia w celu uzyskania wszelkich możliwych szczegółów dotyczących odwołania / przełożenia wydarzeń.

To znowu ten czas w roku! Noce stają się coraz dłuższe, światła rozbłyskują, a święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem. Czy już cieszysz się na wszystkie radości, jakie oferuje okres świąteczny i chcesz poczuć świątecznego ducha? Dlaczego nie odwiedzić jednego z wielu jarmarków bożonarodzeniowych, które można znaleźć w holenderskich miastach w całym kraju?

8 świątecznych wydarzeń w Holandii w 2021 roku
Pandemia koronawirusa i blokada świąteczna sprawiły, że w zeszłym roku wiele ukochanych imprez świątecznych i jarmarków bożonarodzeniowych nie mogło się odbyć. Chcesz nadrobić stracony czas? Nie martw się, tej zimy każdy znajdzie coś dla siebie! Oto nasz przewodnik po najlepszych jarmarkach bożonarodzeniowych w Holandii.

Lodowa Wioska w Amsterdamie, 15 grudnia – 26 grudnia
To wydarzenie jest niezwykle popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, oferując nie tylko magiczną scenerię, w której można założyć łyżwy i wejść na lód, ale także przytulny jarmark świąteczny w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Przeszukaj dziesiątki straganów i poszukaj czegoś do jedzenia lub picia, albo kup prezenty dla przyjaciół i rodziny w ostatniej chwili.

Oczywiście, Wioska Lodowa nie jest jedynym świątecznym wydarzeniem w stolicy Holandii lub jej okolicach. Dlaczego nie sprawdzić Winter Village Amstelveen (4 grudnia – 9 stycznia), lub Amsterdam Winter Paradise w RAI (19 grudnia – 3 stycznia).

Jarmark Bożonarodzeniowy w Valkenburgu, 12 listopada – 9 stycznia
Świąteczne Miasteczko w Valkenburgu jest jednym z najbardziej wyjątkowych jarmarków bożonarodzeniowych w Holandii. Udaj się do słynnych jaskiń Valkenburga i ciesz się wszystkimi zimowymi świętami, jakie Limburgia ma do zaoferowania. Labirynt jaskiń jest całkowicie przekształcony przez magiczne światła i świąteczną muzykę, więc poczęstuj się smakołykami i pięknymi dekoracjami, abyś mógł zabrać odrobinę magii ze sobą do domu.

Jest to również świetne wydarzenie, ponieważ ze względu na fakt, że wiele atrakcji znajduje się pod ziemią, masz gwarancję suchego dnia, niezależnie od pogody! Jeśli szukasz więcej uroczystości na powierzchni ziemi, odwiedź Wioskę Świętego Mikołaja, weź udział w świątecznej paradzie lub przejdź się po pysznej Route d’Amuse w całym mieście.

Zimowy Jarmark Ahoj, 1 grudnia – 5 grudnia
Jarmark Zimowy powraca! W grudniu tego roku wybierz się do Rotterdamu na tydzień gwarantowanej świątecznej zabawy. Przez pięć dni, kultowa arena Ahoy staje się domem dla tego uwielbianego jarmarku świątecznego, gdzie sprzedawcy sprzedają wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Zaopatrz się w świąteczne dekoracje, aby Twój dom był miły i przytulny, lub wybierz prezent dla swojego biurowego Secret Santa.

Ponadto, przez cały tydzień na jarmarku zimowym odbywa się wiele imprez i wydarzeń, które zapewniają odwiedzającym rozrywkę – od muzyki na żywo po pokazy mody.

Królewski Jarmark Bożonarodzeniowy Haga, 9 grudnia – 22 grudnia
Kolejnym ulubionym wydarzeniem wśród miłośników Świąt Bożego Narodzenia jest Królewski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbywa się w Hadze każdego grudnia. Historyczne centrum miasta zmienia się w uroczy i romantyczny jarmark bożonarodzeniowy z ponad 100 straganami, różnymi wydarzeniami i jedynym w swoim rodzaju Świętym Mikołajem!

Na tym świątecznym wydarzeniu jest coś dla wszystkich grup wiekowych, z pełnym rynkiem dla dzieci i mnóstwem tradycyjnego niemieckiego jedzenia i picia (w tym oczywiście glühwein).

Magiczne Maastricht, 27 listopada – 2 stycznia
Przez cały grudzień miasto Maastricht ulega całkowitej przemianie i staje się jednym z najbardziej ekscytujących miejsc w Holandii w okresie zimowym: Magiczne Maastricht. Odwiedź plac Vrijthof i most Sint Servatius i zanurz się w świątecznym nastroju.

Szukasz innych sposobów na świętowanie sezonu w Maastricht? Dlaczego nie przejść się Magicznymi Trasami Światła w całym mieście i nie odkryć, jak czarujące może być to miasto!

Festiwal Dickensa w Deventer, 9 grudnia – 19 grudnia
Szukasz bardziej autentycznej i tradycyjnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia? Tej zimy cofnij się w czasie i weź udział w Festiwalu Dickensa w Deventer. Zatrać się w wiktoriańskiej atmosferze świąt Bożego Narodzenia, otoczony przez setki ludzi w tradycyjnych strojach.

Oprócz ogólnomiejskiej rekonstrukcji epoki wiktoriańskiej, w Deventer odbywa się duży jarmark bożonarodzeniowy, ozdobiony lampkami i kilkoma kolędnikami i muzykami śpiewającymi lub grającymi świąteczne melodie.

Zamkowy Jarmark Bożonarodzeniowy, 18 listopada – 21 listopada
Podobny do Festiwalu Dickensa, Zamkowy Jarmark Bożonarodzeniowy w wiejskiej posiadłości Beeckestijn (niedaleko Haarlemu) jest całkowicie magiczny o tej porze roku. Każdego roku na terenie zamku odbywa się coś, co można określić mianem zimowej krainy czarów, z ekskluzywnym programem imprez i straganami sprzedającymi artykuły świąteczne i lifestylowe.

Gouda by Candlelight, 10 grudnia
Przez jedną noc (i tylko jedną noc) historyczne centrum Goudy jest oświetlone – dosłownie – ponieważ ratusz jest udekorowany 1.500 świecami. Miejscowy burmistrz uczestniczy również w Gouda by Candlelight, aby zapalić światełka na miejskiej choince. Odwiedzający mogą cieszyć się wieczorem jedzeniem i piciem lub odwiedzić jeden z wielu kościołów w mieście na świąteczny koncert.

Odwiedź holenderski jarmark bożonarodzeniowy w tym sezonie świątecznym!
Niezależnie od tego, czy planujesz jednodniową (lub weekendową!) wycieczkę, aby odwiedzić jedno z tych wydarzeń, czy po prostu planujesz wpaść na swój lokalny jarmark świąteczny, z pewnością czeka Cię świąteczna uczta – te jarmarki świąteczne w Holandii są zdecydowanie warte odwiedzenia!

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!